PŘIZNEJ SI TO!

Už to nezvládáš, nedokážeš odejít s výhrou, nedokážeš přestat hazardně hrát, i když se o to opakovaně pokoušíš. Hráčské bludy zcela zatemnily tvůj mozek a tvá víra ve výhru která všechno změní tě ničí. Nesouvisí to s vůlí, vzděláním, věkem, sociálním postavením, může se to stát každému z nás. Nemusíš se za to stydět! Tvé snění o výhrách které ti zajistí bohatství a obdiv se změnilo v bludy. Místo bohatství a obdivu po kterém toužíš řešíš dluhy, lžeš  a skrýváš svoji závislost.

SVĚŘ SE!

Tváříš se, že se nic neděje, ale tvé okolí to tuší.  Gambleři jsou  lháři a manipulátoři, ale lidé v tvém okolí poznávají, že se něco děje. Řekni všechno, nic nezamlčuj, nelži! Teď máš šanci všechno vyklopit. Neboj se, obrovsky se ti uleví a může to být první krok k opuštění gamblerského života plného lží! Uleví se i lidem v tvém okolí,  kteří netuší co se děje. Mluvit pravdu je velký  komfort.  Nemusíš lhát. V každé situaci najdeš spojence. Každý průšvih se dá vyřešit!

ŘEKNI SI STOP!

Opusť své gamblerské bludy, herna není spořitelna, hazardní hra tvoje problémy nevyřeší, jen  je zhorší!
Svěř někomu správu svých peněz! Peníze jsou tvůj spouštěč, jak je máš, jdeš hazardně hrát, nedokážeš se tomu ubránit.
Čím dříve, tím lépe, protože závislost na hazardní hře ti může způsobit vážné problémy, které budeš v budoucnosti těžko řešit a ztíží ti  návrat do normálního života. Těžko řešitelné dluhy, zničení vztahů a záznamy v rejstříku trestů ti ztíží návrat do normálního života. Pokud nezastavíš své nezvládnutelné hráčství, nemá cenu řešit dluhy, zničené sociální vztahy, práci, vzdělávání, a další věci které zanedbáváš.

VYHLEDEJ ODBORNOU POMOC!

Sám to nezvládneš, patologické hráčství je recidivují cyklické progresivní  onemocnění. Občas můžeš mít pocit, že se to lepší, třeba když za tebe někdo zaplatí dluhy, ale bude se to stále vracet, vždy horší a horší. Když budeš unavený, oslabený, ve stresu, v nepříznivé životní situaci, když tě přepadnou silné emoce. Když budeš pod vlivem alkoholu nebo nelegálních návykových látek. Nečekej až bude ještě hůř, netrap se. Pomůže ti adiktolog, specialista na léčbu návykových nemocí, nebo psycholog či  psychiatr. Pomoc najdeš i na svépomocných skupinách  Anonymní gambleři.

SVĚŘ SVÉ FINANCE NĚKOMU, KOMU VĚŘÍŠ!

Svěř někomu správu svých peněz.  Popros někoho, ať kontroluje co děláš, jak trávíš svůj čas. Přestaň pít alkohol. Dodržuj denní režim který si stanovíš. Piš si deníček, tam zaznamenávej své pocity, bažení po hazardní hře, finanční výdaje a příjmy. 


zdroj: neprohrajzivot.cz